Filtruj według
Kategorie
Cena
Pojemność
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Producenci
Filtruj

Lista produktów marki Textar


TRADYCJA I PRZYSZŁOŚĆ

Od 100 lat Textar jest synonimem najwyższej klasy materiałów ciernych. Założona w 1913 roku jako spółka handlowa, marka Grupy TMD Friction oznacza na całym świecie wysoką jakość, optymalne bezpieczeństwo i maksymalny komfort hamowania.


Indeks: PŁY000584

Textar

TEXTAR płyn hamulcowy DOT4 500ml

Płyn hamulcowy TEXTAR DOT4 przeznaczony jest do stosowania w nowoczesnych konstrukcjach z systemami ABS, gdzie wymaga się syntetycznego płynu o wysokiej jakości. Bardzo wysoka temperatura wrzenia, wynosząca 270C klasyfikuje ten płyn, jako jeden z najlepszych w swojej klasie.

Cena 18,99 zł
Więcej
W magazynie - Wysyłka w 24h


TRADYCJA I PRZYSZŁOŚĆ

Od 100 lat Textar jest synonimem najwyższej klasy materiałów ciernych. Założona w 1913 roku jako spółka handlowa, marka Grupy TMD Friction oznacza na całym świecie wysoką jakość, optymalne bezpieczeństwo i maksymalny komfort hamowania.

Historia udowodniła, że klocki i szczęki hamulcowe Textar sprawdzają się nie tylko w zwykłych, cywilnych samochodach, ale także odnoszą sukcesy w pojazdach wyścigowych. W legendarnych “Srebrnych Strzałach” Mercedesa w latach 50-tych pomagały argentyńskiemu kierowcy Juanowi Manuelowi Fangio odnosić zwycięstwa podczas Grand Prix na torze Nürburgring, we Włoszech i w Buenos Aires. Dowodem udanej współpracy jest list z podziękowaniem od Mercedesa.

W przypadku samochodów o wysokich osiągach, wyposażonych w nawęglane ceramiczne tarcze hamulcowe najchętniej wybieraną marką klocków hamulcowych jest Textar należący do TMD. I to nie bez przyczyny, ponieważ klocki te zostały zaprojektowane we współpracy z producentem tarcz i są do nich perfekcyjnie dopasowane.

Dzisiaj Textar może się pochwalić najszerszym asortymentem produktów i rozwiązań do aktualnie produkowanych samochodów osobowych. Jednocześnie 70% samochodów użytkowych wyposażonych w hamulce bębnowe i 50% w hamulce tarczowe opuszcza linie produkcyjne z zamontowanymi elementami ciernymi Textar.

Obecne trendy w konstruowaniu samochodów to podnoszenie komfortu i zwiększanie przyjazności dla środowiska. Również Textar podąża w tym kierunku, tworząc nowe produkty. Wizja przyszłości dla marki Textar to klocki hamulcowe, które wytwarzają mniej pyłu i hałasu, a dzięki niższej wadze pozwalają obniżyć zużycie paliwa. I nie są to tylko marzenia. Już dziś odnosimy sukcesy na rynku części zamiennych.

A to dzięki przeznaczonym do samochodów osobowych klockom hamulcowym z linii TEXTAR EPAD oraz LEKKIM PŁYTKOM NOŚNYM TEXTAR w klockach hamulcowych do pojazdów użytkowych.