Filtruj według
Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Cena
KOLOR
KOLOR
więcej... mniej
KOLOR
Pojemność
więcej... mniej
Waga
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Filtruj
Pielęgnacja tapicerki skórzanej

Pielęgnacja tapicerki skórzanej

To jaki rodzaj tapicerki masz w swoim samochodzie, zależy od Twoich upodobań i preferencji. Jeżeli w aucie masz tapicerkę skórzaną to wymaga ona nieco więcej wysiłku i pracy przy czyszczeniu i dbaniu o to, aby posłużyła wiele lat, w nienaruszonym stanie. Utrzymanie skórzanych foteli w idealnym stanie nie jest łatwe. Skóra niszczeje, wyciera się jej lico wskutek normalnego zużycia, uszkodzeń mechanicznych i promieni słonecznych. Nie rzadko ma plamy po wylaniu napojów czy wody.

W dodatku skórzane obicia samochodowe są różnego rodzaju. We wnętrzach samochodów stosuje się skórę anilinową. Skóra semi-anilinowa, skórę pigmentowaną (zabezpieczoną). Każdy z tych rodzajów różni się wytrzymałością na zużycie. Na wszystkie rodzaj skór jednak negatywnie wpływają określone czynniki , takie jak pot, brud, wytarcia. Pielęgnacja tapicerki skórzanej nie jest prosta. W naszej ofercie posiadamy kosmetyki, i środki do impregnacji skóry, również środki i preparaty do czyszczenia skóry, ale też farby do skóry, które pomagają przywrócić kolor w miejscu wytarcia. Niezależnie od tego, jaki preparat wybierzesz, istotne jest aby przestrzegać kilku zasad pielęgnacji skórzanej tapicerki:

Przystępując do czyszczenia skórzanych foteli kosmetykiem samochodowym zawsze wypróbuj działanie środka na małej, niewidocznej powierzchni. To pozwoli uniknąć niechcianych niespodzianek w miejscu widocznym. Nigdy nie dopuszczaj do wyschnięcia preparatu, którym się posługujesz. Po wyczyszczeniu każdej skórzanej powierzchni przetrzyj użyj suchej ściereczki z mikrofibry. Przygotuj siedzenia przed czyszczeniem, odkurz je dokładnie, dopiero wtedy stosuj kosmetyki i preparaty. Unikniesz w ten sposób rys. podczas czyszczenia skórzanej tapicerki nie używaj dużej siły. I co najistotniejsze skórzana tapicerkę trzeba konsekrować i czyścić regularnie.

To tylko kilka podstawowych wskazówek do tego jak dbać o skórę we wnętrzu auta. Po kosmetyki, fachowe porady i szeroki wybór środków do pielęgnacji tapicerki skórzanej zapraszamy do naszego sklepu.