Filtruj według
Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Cena
KOLOR
Pojemność
więcej... mniej
Waga
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Filtruj
Pielęgnacja tapicerki skórzanej

Pielęgnacja tapicerki skórzanej

To jaki rodzaj tapicerki masz w swoim samochodzie, zależy od Twoich upodobań i preferencji. Jeżeli w aucie masz tapicerkę skórzaną to wymaga ona nieco więcej wysiłku i pracy przy czyszczeniu i dbaniu o to, aby posłużyła wiele lat, w nienaruszonym stanie. Utrzymanie skórzanych foteli w idealnym stanie nie jest łatwe. Skóra niszczeje, wyciera się jej lico wskutek normalnego zużycia, uszkodzeń mechanicznych i promieni słonecznych. Nie rzadko ma plamy po wylaniu napojów czy wody.

W dodatku skórzane obicia samochodowe są różnego rodzaju. We wnętrzach samochodów stosuje się skórę anilinową. Skóra semi-anilinowa, skórę pigmentowaną (zabezpieczoną). Każdy z tych rodzajów różni się wytrzymałością na zużycie. Na wszystkie rodzaj skór jednak negatywnie wpływają określone czynniki , takie jak pot, brud, wytarcia. Pielęgnacja tapicerki skórzanej nie jest prosta. W naszej ofercie posiadamy kosmetyki, i środki do impregnacji skóry, również środki i preparaty do czyszczenia skóry, ale też farby do skóry, które pomagają przywrócić kolor w miejscu wytarcia. Niezależnie od tego, jaki preparat wybierzesz, istotne jest aby przestrzegać kilku zasad pielęgnacji skórzanej tapicerki:

Przystępując do czyszczenia skórzanych foteli kosmetykiem samochodowym zawsze wypróbuj działanie środka na małej, niewidocznej powierzchni. To pozwoli uniknąć niechcianych niespodzianek w miejscu widocznym. Nigdy nie dopuszczaj do wyschnięcia preparatu, którym się posługujesz. Po wyczyszczeniu każdej skórzanej powierzchni przetrzyj użyj suchej ściereczki z mikrofibry. Przygotuj siedzenia przed czyszczeniem, odkurz je dokładnie, dopiero wtedy stosuj kosmetyki i preparaty. Unikniesz w ten sposób rys. podczas czyszczenia skórzanej tapicerki nie używaj dużej siły. I co najistotniejsze skórzana tapicerkę trzeba konsekrować i czyścić regularnie.

To tylko kilka podstawowych wskazówek do tego jak dbać o skórę we wnętrzu auta. Po kosmetyki, fachowe porady i szeroki wybór środków do pielęgnacji tapicerki skórzanej zapraszamy do naszego sklepu.