Utwardzacze do lakierów

Utwardzacze do lakierów

Utwardzacze do lakieru samochodowego to substancje, które są wręcz niezbędne w ostatnich etapach procesu lakierniczego. To właśnie utwardzacz do lakieru pomaga zadbać o żywotność dobrego wyglądu samochodu.

Przetarcia, rysy, uszkodzenia mechaniczne z parkingu mogą pojawić się na lakierze, który bez utwardzacza poradzi sobie dużo gorzej z tego typu uszkodzeniami, co prowadzi do szybkiego pojawienia się korozji, a to już proces w zasadzie nieodwracalny.  

Rynek i producenci proponują całą gamę utwardzaczy. Przy doborze najlepiej skupić się na parametrach oznaczanych przez producenta i mieszać ze sobą lakiery i utwardzacze do lakierów samochodowych, które według danych są ze sobą kompatybilne. Często poleca się korzystanie z utwardzaczy i lakierów tego samego producenta, ale nie jest to regułą odpowiedniego dobrania produktów.

Produktem w naszej ofercie, który dobrze współpracuję z lakierami od różnych producentów jest APP 2K COMPACT HÄRTER XFCH 0,17L UTWARDZACZ PODKŁADU AKRYLOWEGO. To utwardzacz w tzw. wersji standardowej.

Dobrze współpracujące ze sobą lakiery samochodowe i utwardzacze samochodowe to ułatwienie pracy w lakiernictwie, bo dobrze dobrane utwardzacze do lakieru pozwalają kontrolować twardnienie lakieru, czy czas schnięcia nowej powłoki lakierowej. Co istotne nieprawidłowo dobrany preparat ma swoje „ciemne strony” i może być przyczyną: zmatowienia powierzchni, łuszczenia lakieru w przyszłości, czy odprysków.
Co do ilości utwardzacza są tu określone proporcje, w zależności od tego z jakimi środkami mamy do czynienia. Utwardzacze standardowe będą miały inne proporcje niż te w tzw. wersji szybkiej. Ilości zależą od receptury środka lakierniczego i składu chemicznego produktu utwardzającego lakier samochodowy.
Stosowanie utwardzacza do lakieru opiera się na precyzyjnej wiedzy i doświadczeniu, dlatego, jeżeli jesteś lakiernikiem hobbystą, albo zaczynasz swoją przygodę z lakiernictwem, zakupy produktów zrób w Galon oleje, miejscu, gdzie spotkasz certyfikowane lakiery i utwardzacze do lakierów, a w razie braku pewności zawsze możesz zasięgnąć wiedzy u naszych sprzedawców.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz