Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Pojemność
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Filtruj
Środki, preparaty do mycia szyb i lusterek

Środki, preparaty do mycia szyb i lusterek

Mycie szyb i lusterek w samochodzie jest tak samo pracochłonne jak myci okien w domu. W tym przypadku nie chodzi jedynie o przejrzystość i czystość. Dokładnie wymyte szyby auta mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego warto zastosować środki i preparaty do mycia szyb i lusterek, które nie pozostawiają smug, walczą z pozostałościami po owadach i skutecznie wpływają na przejrzystość podczas jazdy.

Dokładne umycie szyb od wewnątrz auta, wbrew pozorom, jest bardzo pracochłonne. Ważne jest, nie pozostawić smug i zacieków szczególnie na przedniej szybie. Mogą utrudniać jazdę pod słońce i w nocy, dlatego wybierając preparat do mycia szyb w samochodzie, szczególnie zwróć uwagę na jego skład i lekkość.

Na rynku istnieją też środki do mycia powierzchni szklanych w aucie, które mają właściwości antystatyczne.  W naszej ofercie proponujemy GTECHNIQ G6 Perfect Glass, tzw. perfekcyjne szkoło – czyli płyn antystatyczny do szyb. Ten środek jest idealny do każdej szklanej czy lustrzanej powierzchni w samochodzie. Jest prosty w użyciu i nie powoduje smug. Szczególnie istotne jest jego działanie antystatyczne we wnętrzu samochodu. Od razu po rozpyleniu usuwa niepożądane zabrudzenia jednocześnie nie powodując spadku skuteczności hydrofobowych powłok ochronnych.

Każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy powinien zerknąć na szczegóły, w tym na szyby i lusterka. Nie tylko stan techniczny szyb jest istotny, ale też ich czystość. Nazbierany brud, pozostałości po owadach powinny być usunięte, bo wpływają też na stan piór wycieraczek. Przy większych zabrudzeniach trochę płynu do spryskiwaczy i kilka ruchów wycieraczek nie wystarczy, żeby domyć przednią szybę auta, a na pewno nie zapewni lepszej widoczności, a może ją pogorszyć. W takich sytuacjach warto sięgnąć po środki błyskawiczne, nie powodujące większych problemów. My polecamy Wurth aktywna pianka do szyb. To pianka czyszcząca do szyb i gładkich powierzchni. Jest banalnie prosta w użyciu, a rozpuszcza martwe owady, ptasie odchody, pyły, osady nikotyny, tłuste plamy, pozostałości silikonów i gumowych uszczelnień szyb na oknach samochodowych, lusterkach i powierzchniach malowanych, a jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie spływa z pionowych powierzchni.

Czyste szyby w samochodzie równa się  widoczność, a widoczność to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dlatego zachęcamy do niebagatelizowania tematu środków do czyszczenia szyb w samochodzie i do wybrania z oferty ponad trzydziestu produktów jakie posiadamy w naszym sklepie. A w razie problemów zapraszamy do rozmowy – doradzimy, pomożemy, polecimy zaufane produkty.