Uchwyty do maszyn polerskich

Uchwyty do maszyn polerskich

Usuwanie drobnych rys z lakieru i wygładzanie niedoskonałości z lakieru samochodowego w XXI wieku jest możliwe dzięki zaawansowanym narzędziom do polerowania lakieru samochodowego. Narzędzia, polerki samochodowe ręczne czy elektryczne, niezależnie od modelu i konstrukcji mają też elementy i części mocno eksploatacyjne, są nimi m.in. uchwyty do maszyn polerskich. Niezależnie czy masz polerkę dual action, czy rotacyjną, to oprócz padów polerskich musisz dbać również o wymianie i odpowiedni dobór talerzy mocujących na pady. Efekt lustrzanego lakieru uzyskasz nie tylko dzięki wydajnym gąbkom polerskim i innym akcesoriom do polerowania, ale też przez dobre dobranie uchwytu do polerki. Zanim przejdziesz do kompletowania odpowiedniego sprzętu polerskiego odpowiedz na pytanie: jaki efekt Cię interesuje i czego chcesz uniknąć?

Teraz skup się na uchwytach do maszyn polerskich. Sprawdź możliwość techniczne swojej maszyny, bo konstrukcja, ergonomia maszyny do polerowania pozwoli na dokładność. Na co zwrócić uwagę i jak dobrać mocowania do padów polerskich w tak dużej ofercie na rynku? My w Galon oleje wiemy, że ważne są szczegóły: wielkość, mocowanie pada, gwint, a także kolor. Uchwyt do maszyny polerskiej musi spełniać rolę idealnego mocowania. To daje absolutne bezpieczeństwo podczas pracy. W Galon oleje polecamy m.in. Boll uchwyt mocujący na rzep 125 mm M14. To uchwyt umożliwiający zamontowanie gąbki do urządzenia polerującego. Dzięki swojej budowie polepsza komfort pracy podczas polerowania. Co istotne przy tym uchwycie, ale też innych warto zadbać o jego odpowiednią średnicę, która musi być nieco mniejsza od średnicy pada mocowanego do talerza polerki. To umożliwia łatwe ściąganie i zakładanie pada polerskiego.

Przy wyborze talerzy do polerek rotacyjnych są też dwie opcje wykończenia. Pianka 12 mm i pianka 25 mm. Grubsza pianka ma znaczenie, bo wpływa na większą delikatność podczas polerowania. Stąd taką tarczę polerującą powinni wybierać początkujący detailerzy. Grubość pianki na uchwycie polerskim zależeć powinna od umiejętności i doświadczenia, ale też od twardości lakieru z jakim zamierzasz pracować. Uchwyty do maszyn polerskich, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu to akcesoria, które gwarantują Ci ten wybór pianek.

Kolejna rzecz, na którą proponujemy zwrócić uwagę przy kupnie i wyborze uchwytu do maszyny polerskiej to rodzaj gwintu talerza mocującego. W europejskich standardowych maszynach polerskich to gwint M14 dla polerek rotacyjnych, a gwint 5/16 UNF dla polerek orbitalnych (dual action).

Kolory stosowane przez producentów również nie są wyłącznie kwestią estetyki. Chcesz kupić uchwyt do maszyny polerskiej, musisz wiedzieć, że kolor równa się sposób mocowania tarcz polerskich i np. talerz mocujący aplikatora polerskiego w kolorze czerwonym jest wyposażony w warstwę amortyzującą. Zapewnia ona swobodną pracę podczas polerowania i możliwość dostępu do trudno dostępnych miejsc. Dedykowany jest do wełen polerskich i gąbek. Uchwyty żółto – czarne są najbardziej uniwersalne i maja standardowe mocowania z krawędziami elastycznymi.

Jeżeli nie chcesz zgubić się w gąszczu produktów na rynku, zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą i kontaktu ze sprzedawcami w galon oleje, ono służą wiedzą i doradzą w razie jakichkolwiek wątpliwości przy zakupie dobrego uchwytu do maszyny polerskiej.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz