Filtruj według
Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Cena
Długość
więcej... mniej
Typ wycieraczki
Zastosowanie
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Filtruj
Pióra wycieraczek

Pióra wycieraczek

Dobre wycieraczki samochodowe to must have każdego auta. Ich jakość ma ogromne znaczenie nie tylko dla sprawnego prowadzenia samochodu podczas opadów. To też dobrze utrzymana szyba samochodowa. Pióra wycieraczek usuwają z przedniej szyby na bieżąco: wodę, rozpuszczany śnieg, ale też: kurz, piach oczy błoto. Nie mogą pozostawiać smug, czy tylko częściowo poprawiać pole widzenia. Jeżeli Twoje wycieraczki pozostawiają smugi i ograniczają widoczność, to dobry moment na ich wymianę. Przed wyborem modelu warto skupić się na parametrach i kilku czynnikach, które uchronią przed nietrafionym zakupem wycieraczek do samochodu.

Dostępność piór wycieraczek samochodowych jest powszechna. Znajdziesz je nawet w hipermarketach na półkach z akcesoriami do samochodów. Nie warto jednak dobierać przypadkowych czy najtańszych modeli, bo prawdopodobnie będą przeskakiwać lub zużyją się w błyskawicznym czasie.

Wśród kierowców to tradycyjne wycieraczki samochodowe ze stelażem są wciąż najpopularniejsze, jednak nie są one przeznaczone dla wszystkich samochodów i nie w każdym aucie sprawdzą się równie dobrze. Ich cechy to trwałość i sztywność, więc najsprawniej będą pracować z szybami w miarę płaskimi. Dlatego im nowsze auto, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że taka wycieraczka da radę. W tym przypadku lepszym wyborem są wycieraczki , których pióro ma kształt litery C. Tego rodzaju wycieraczki mają większą sprężystość i lepiej dopasowują się do krzywizn szyby.

Typów wycieraczek samochodowych jest wiele i dzieli się je przez wzgląd na wiele czynników np. materiału z jakiego są wykonane, albo funkcji. Są elastyczne, tak jak wycieraczki płaskie, ale mają niewielki stelaż ograniczający wygięcia boczne. Dlatego wycieraczki te nie podskakują i sprawniej radzą sobie np. z usuwaniem śniegu.

Czasami opcją dla wymiany całego pióra wycieraczki jest zmiana wyłącznie gumki do wycieraczek. Bywa to prostsze rozwiązanie niż poszukiwanie odpowiedniego pióra wycieraczki, jednak tu trzeba zwracać uwagę na jakość gumy. Niektóre gumy do wycieraczek są pokryte np. specjalną powłoką. Ona gwarantuje jeszcze lepszy komfort oczyszczania szyby i mniejsza zużywalność materiału wycieraczki.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo wybór różnych wycieraczek samochodowych, wycieraczek szkieletowych i bezszkieletowych, ale też adapterów do wycieraczek, które czasami są jedynym rozwiązaniem w trudnej sytuacji doboru nowych piór. Po prostu: dają większe możliwości. Oferujemy też dedykowane do konkretnych samochodów wycieraczki tylne. Wszystkie dostępne produkty pióra wycieraczek występują w wielu rozmiarach, toteż dopasowanie ich do Waszych aut nie stanowi żadnego kłopotu dla naszych sprzedawców.