Filtruj według
Kategorie
Cena
Pojemność
Waga
Rodzaj smaru
Przeznaczenie smaru
Właściwości smaru
Właściwości dodatku
Rodzaj paliwa
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Producenci
Filtruj

Lista produktów marki Kleen-Flo

Kleen-Flo Tumbler Industries

jest dumną kanadyjską firmą, której historia obejmuje 3 kraje, 3 główne organizacje i ponad 70 lat. Combustion Utilities Corporation z Montrealu, J.A. Tumbler Laboratories z Baltimore, Maryland i Burmah Castrol w Wielkiej Brytanii przyczyniły się do istnienia i stopniowego rozwoju, jakim jest Kleen-Flo.

Kleen-Flo Tumbler Industries

jest dumną kanadyjską firmą, której historia obejmuje 3 kraje, 3 główne organizacje i ponad 70 lat. Combustion Utilities Corporation z Montrealu, J.A. Tumbler Laboratories z Baltimore, Maryland i Burmah Castrol w Wielkiej Brytanii przyczyniły się do istnienia i stopniowego rozwoju, jakim jest Kleen-Flo.

 

Korporacja Zakładów Paliwowych

powstała w Montrealu w 1939 roku. Organizacja była pionierem w uzdatnianiu oleju opałowego używanego zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemyśle, przerabiając ponad miliard galonów w ciągu pierwszych pięciu lat działalności. „Liquid Kleen-Flo Fuel Oil Conditioner” był pierwszym produktem firmy, który szybko zyskał uznanie dystrybutorów paliw i ich klientów.

 
Kleen-Flo Diesel Fuel Conditioner jest nadal dostępny, a dzięki szeroko zakrojonym badaniom i rozwojowi stał się podstawą w przemyśle motoryzacyjnym i ciężkim. To właśnie zaangażowanie w badania umożliwiło firmie Kleen-Flo stworzenie pierwszego na świecie płynu niezamarzającego do przewodów gazowych.

 

JA Laboratoria Tumblera

Chemik JA Tumbler założył organizację Tumbler w Baltimore w stanie Maryland w 1932 roku. Pan Tumbler, wyszkolony chemik, był zainteresowany odkryciem przyczyny utleniania lakieru samochodowego. JA Tumbler doszedł do wniosku, że ultrafioletowe promienie słoneczne pozbawiły lakieru i syntetycznej emalii wykończenia podstawowych składników. Spowodowało to wysychanie wykończenia, co prowadziło do zmatowienia połysku i pęknięć podpowierzchniowych. Eksperci branżowi potwierdzili wnioski pana Tumblera.

 

W 1937 roku Tumbler Laboratories ogłosiło wprowadzenie na rynek linii płynnych wosków, które później uzyskały ochronę patentową Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych. Pan Tumbler był nie tylko chemikiem i przedsiębiorcą, ale także sprytnym marketingowcem. Tumbler uważał, że jego produkty powinny być dostępne tylko dla handlu, ale ogół społeczeństwa musi być edukowany w zakresie przyczyn utleniania i właściwości użytkowych jego produktów. Reklamy w takich publikacjach jak magazyn Time i Saturday Evening Post stanowiły medium dla jego wysiłków. Pan Tumbler wprowadził również motoryzacyjny rynek wtórny do wyświetlaczy w punktach sprzedaży, ulotek konsumenckich i funduszy spółdzielczych, a wszystko to przed końcem II wojny światowej. JA Tumbler Industries rozszerzył swoją ofertę produktową o segment motoryzacyjny, który odniósł wielki sukces w Ameryce Północnej i na całym świecie.

 

Firmy łączą siły

W 1973 roku Burmah Castrol kupił Kleen-Flo Corporation, aby działała jako spółka zależna. Burmah Castrol kontynuował swój progresywny tryb, kupując rywala J.A. Laboratoria Tumblera. Ta spółka zależna była znana jako Kleen-Flo Tumbler Industries, dopóki grupa pracowników nie repatriowała organizacji wraz z zakupem od Burmah Castrol w listopadzie 1980 roku.

 
Produkty Kleen-Flo są używane na całym świecie ze znaczną penetracją w Ameryce Północnej, basenie Morza Śródziemnego, Afryce, Indiach, Nowej Zelandii, Azji i Indiach Zachodnich. Zakład Kleen-Flo w Polsce zapewnia dystrybucję na rynki Europy Wschodniej. Od skromnych początków jednego produktu, linia Kleen-Flo rozrosła się do ponad 200 i nadal rośnie wraz ze zmieniającymi się potrzebami klientów. Dziś firma Kleen-Flo Tumbler Industries, z siedzibą główną w aglomeracji Toronto, jest własnością i jest obsługiwana przez swoich pracowników, którzy uważnie patrzą w przyszłość i z dumą odnoszą się do przeszłości.