K2 KLIMA FRESH 150ML Zobacz większe

K2 KLIMA FRESH 150ML

KOS000354

Nowy produkt

Klima Fresh to niezwykle skuteczny i łatwy w użyciu środek do odświeżania klimatyzacji. Cały proces nie zabiera więcej niż kilkanaście minut. Nadaje się do każdego typu klimatyzacji. Po użyciu pozostawia świeży zapach.

Więcej szczegółów

DOSTĘPNY

Nie ma punktów za ten produkt.


9,99 zł brutto

-0%

Dodaj do listy życzeń

Opis

POJEMNOŚĆ150ML

Więcej informacji

K2 KLIMA FRESH 150ML

 

Klima Fresh to niezwykle skuteczny i łatwy w użyciu środek do odświeżania klimatyzacji. Cały proces nie zabiera więcej niż kilkanaście minut. Nadaje się do każdego typu klimatyzacji. Po użyciu pozostawia świeży zapach.

Sposób użycia:

1. Zamknąć wszystkie drzwi i okna.

2. Włączyć silnik, ustawić wentylator nadmuchu powietrza na max, włączyć obieg zamknięty - recyrkulacja powietrza, ustawić klimatyzację na najniższą temp (MIN).

3. Przesunąć fotel kierowcy maksymalnie do przodu i pochylić oparcie do przodu.

4. Wstrząsnąć puszkę

5. Postawić ją pionowo za siedzeniem kierowcy.

6. Nacisnąć specjalny samoopróżniający się zawór uważając, aby nie prysnąć w oczy.

7. Wyjść z samochodu.

8. Po upływie kilkunastu minut odświeżanie jest zakończone.

9. Wejść do samochodu. Wyrzucić zużyty pojemnik i przewietrzyć samochód przed jazdą.

10. Cyrkulację ustawić na obieg otwarty. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wymianę filtra kabinowego/ przeciwpyłkowego.

Prawidłowa eksploatacja klimatyzacji

Sprawny układ klimatyzacji pozytywnie wpływa na komfort i podwyższa bezpieczeństwo jazdy. Stwierdzono, że dłuższa jazda w przegrzanym samochodzie może grozić wypadkiem. W celu sprawnego działania zaleca się regularne odświeżanie układu klimatyzacji wraz z wymianą filtra kabinowego raz w roku lub co 15 tys. km. Nieprzyjemne zapachy wydobywają się z klimatyzacji z powodu rozwijających się tam grzybów, które mogą być przyczyną alergii. Klimatyzację powinno się stosować przez cały rok, włączona klimatyzacja doskonale osusza powietrze i chroni w ten sposób szyby przed zaparowaniem. Używanie klimatyzacji zimą zapewnia odpowiednie smarowanie elementów układu. Latem, w celu szybkiego schłodzenia nagrzanego wnętrza samochodu należy w pierwszej kolejności otworzyć okna i przewietrzyć samochód, dopiero wtedy włączyć klimatyzację. Jeśli to możliwe należy parkować w cieniu. Po wyłączeniu klimatyzacji wentylator nadmuchu powinien pochodzić jeszcze przez chwilę. Zaleca się rozsądne korzystanie z klimatyzacji polegające na ustawianiu temperatury nie niższej niż +21 C oraz różnicy temperatur nie większej niż 7°C w stosunku do temperatury otoczenia. W ten sposób po wyjściu z samochodu nie jesteśmy narażeni na zbyt duży skok temperatury i ryzyko przeziębienia. Używanie klimatyzacji powoduje wzrost zużycia paliwa o około 0,5 l/100 km.

 • Opinie
 • Koszt dostawy

  Brak metod dostawy dla tego produktu.

  Napisz opinię

  K2 KLIMA FRESH 150ML

  K2 KLIMA FRESH 150ML

  24 Inne produkty w tej samej kategorii: