PŁYNY HAMULCOWE

Ostatnio przeglądane

ATE PŁYN HAMULCOWY DOT 4 1L (SL.6) Zobacz większe

ATE PŁYN HAMULCOWY DOT 4 1L (SL.6)

PŁY000193

Nowy produkt

Płyn hamulcowy z niższą lepkością kinematyczną dla pojazdów z systemami ABS, ASE, ESP. Zalecana wymiana co 2 lata. Temperatura wrzenia 265°C

Więcej szczegółów

DOSTĘPNY

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,30 zł.


31,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

POJEMNOŚĆ1L

Więcej informacji

ATE PŁYN HAMULCOWY DOT 4 1L (SL.6)

Płyn hamulcowy z niższą lepkością kinematyczną dla pojazdów z systemami ABS, ASE, ESP. Zalecana wymiana co 2 lata. Temperatura wrzenia 265°C.

Spełnia normy :

FMVSS 116 DOT 4, SAE J1703, DIN/ISO 4925.

Opakowanie 1 litr.

Płyny hamulcowe przenoszą duże energie. Podczas naciskania  na pedał hamulca przenoszą ciśnienie hydrauliczne do układu hamulcowego. Powstaje wtedy wysoka temperatura i w ekstremalnym przypadku płyn może się zagotować. Wtedy jest już jednak za późno. Powstają bowiem pęcherzyki pary, które mogą być ściskane. Impulsy hamowania trafiają więc w próżnię, pedał hamulca opada do podłogi, a pojazd nie zatrzymuje się tak szybko, jak tego chcemy.

Dlatego należy regularnie sprawdzać płyn hamulcowy. Jeśli rzeczywista zmierzona temperatura wrzenia w zbiorniku jest niższa, niż 180°C, płyn należy wymienić. A poza tym: niezależne badania (np. KÜS) wykazały, że na 10 pojazdów 7 wymaga wymiany płynu hamulcowego.

Wybór produktów ATE jest duży: od płynów DOT 3 do DOT 4 do systemów ESP i nawet sportu - gdzie jak wiadomo, wymagany jest płyn o najwyższych paramatrach. Przy wymianie należy zawsze używać płynu właściwego, a nie najtańszego. W starszych pojazdach wyprodukowanych przed 1990 rokiem wystarcza płyn o częstotliwości wymiany 1 rok. Jednak do nowoczesnych pojazdów wyprodukowanych po 1990 roku odpowiednio dobry jest jednak ten najlepszy! Do nich zalecamy ATE SL.6 – ten płyn to dobre zabezpieczenie na przyszłość

W celu zapewnienia sprawności układu hamulcowego, płyn musi być wymieniany zgodnie z wymaganiami producenta pojazdu. Oczywiście ATE posiada odpowiednie płyny dostosowane różnych wymagań, sprzedawane w pojemnikach o różnej pojemności.

Opinie

Napisz opinię

ATE PŁYN HAMULCOWY DOT 4 1L (SL.6)

ATE PŁYN HAMULCOWY DOT 4 1L (SL.6)

Płyn hamulcowy z niższą lepkością kinematyczną dla pojazdów z systemami ABS, ASE, ESP. Zalecana wymiana co 2 lata. Temperatura wrzenia 265°C

Koszt dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.