Przewody rozruchowe

Przewody rozruchowe

Wśród akcesoriów do samochodu jednym z niezbędnych powinny być kable rozruchowe. Szczególnie w okresie zimowym pomagają w rozwiązaniu powszechnego problemu, czyli kłopotu z odpaleniem silnika. Ten zimowy problem to zasługa mrozu, który obniża sprawność akumulatora. Problem dotyka przede wszystkim silników wysokoprężnych, które mają większe zapotrzebowanie na prąd rozruchowy, bo zapłon mieszanki paliwowo - powietrznej jest bardziej wymagający. Dlatego wielokrotne próby odpalenia auta i kręcenia rozrusznikiem często kończą się rozładowaniem akumulatora.
I tu niezbędne są kable rozruchowe w bagażniku, w piwnicy, pod siedzeniem. To wyjście awaryjne, takie, który każdy kierowca powinien znać, obsługiwać i dobrać do swego auta.
Samochodowe kable rozruchowe to sposób na odpalenie silnika. Zazwyczaj jeden kabel, z dwoma klemami minusowym i plusowym to połowa sukcesu. Potrzeba jeszcze samochodu, od którego „pożyczysz” prąd. Jednak zanim podłączysz te ważne akcesoria samochodowe do innego silnika, sprawdź czy Twoje kable rozruchowe dadzą radę.
Grubość kabli przewodowych nieodłącznie wiąże się z pojemnością i rodzajem silnika. Im większy silnik i większy akumulator tym lepsze kable trzeba kupić. Znaczenie ma też rodzaj silnika.

Kable rozruchowe do silników samochodowych można kupić w zasadzie wszędzie, ale te dostępne w marketach i na stacjach benzynowych często przeznaczone są do niewielkich silników, o małej pojemności. Próba odpalenia dużego silnika na małym kablu może skutkować stopieniem kabla.

Jak więc w oparciu o tę wiedzę kupić i dobrać dobre kable rozruchowe do twojego samochodu? Musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników np.: amperaż czy długość kabli. Amperaż kabli rozruchowych dobieraj zawsze do mocy silnika. Masz kilka opcji wyboru:100-200 A to słabe i tanie kable, te obsłużą tylko małe silniki benzynowe. Kable rozruchowe do auta o amperażu od 200 do 400 A – to pomoc dla silników benzynowych o pojemności 2 l. Najbardziej uniwersalnym rodzajem kabli rozruchowych są te o amperażu od 400 do 600 A. Ten amperaż obsłuży większość silników benzynowych i wysokoprężnych. Ostatni amperaż jaki polecamy to 600+, czyli grube i wytrzymałe kable rozruchowe przeznaczone do pojazdów wyposażonych w duże silniki wysokoprężne.

Pamiętaj też o odpowiedniej długości kabla rozruchowego. Pomożemy Ci ją dobrać w naszym sklepie na podstawie tego, gdzie umieszczony masz akumulator. To ważne, bo nie we wszystkich autach akumulator samochodowy umieszczony jest tuż przy przednim zderzaku. W niektórych samochodach kable rozruchowe muszą być na tyle długie, żeby sięgnąć do bagażnika i np. specjalnych wypustów w komorze silnika lub nawet do kabiny, pod podłogę. My polecamy długość optymalną, czyli ok. 2,5-3 m.

Kable rozruchowe o takiej długości da się podłączyć do akumulatorów prawie wszystkich modeli aut osobowych, a nie zajmą w bagażniku wiele miejsca. Warto też pamiętać, że długie kable wcale nie muszą być lepsze. Im dłuższy przewód, tym większy opór, a co za tym idzie, większe straty prądu.
To tylko niektóre czynniki. Chcesz więcej konkretów zapraszamy do naszego sklepu, pomożemy dobrać takie akcesoria samochodowe i takie kable rozruchowe, które nie zawiodą.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz