Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Pojemność
Waga
Waga
kg kg
Tagi
więcej... mniej
Filtruj
Glinki i lubrykanty do glinkowania

Glinki i lubrykanty do glinkowania

Auto detailing, mycie auta, woskowanie to nie wszystko co możemy zaproponować samochodom, aby były lśniące i zadbane. Jednym z procesów dbania o karoserię jest glinkowanie lakieru. Czy zatem pielęgnacja taka jak mycie czy nakładanie powłok to za mało?

Nie do końca! Między myciem właściwym, a nałożeniem powłoki warto jednak zastosować glinkę. Jej działanie możemy porównać do toniku dla skóry twarzy. Dlaczego glinka jest istotna?

Codzienne zanieczyszczenia usuniesz przez codzienne mycie auta, ale kto z nas może pozwolić sobie na mycie samochodu każdego dnia po powrocie do domu? Dlatego brud na karoserii się nawarstwia i staje się bardziej uporczywy do usunięcia. W tym momencie na ratunek przychodzi właśnie glinka do lakieru. Jest ona warstwą ochronną i barierą dla brudu, nie pozwala przenikać głębiej cząsteczkom.

Glinka do lakieru jest produktem, o konsystencji plasteliny. Jej właściwości zmieniają się w zależności od temperatury, dlatego przy jej nakładaniu trzeba zadbać o optymalne warunki.  W temperaturach niskich glinka staje się twarda, trudno jej użyć, a zupełnie niechcący może uszkodzić lakier. Kiedy temperatury są wyższe produkty do glinkowania lakieru stają się bardziej elastyczne i pozwalają sprawnie przeprowadzić glinowanie auta. O nieużywaną glinkę również trzeba zadbać i przechowywać w specjalnie do tego przygotowanym opakowaniu, koniecznie w suchym i chłodnym miejscu. Glinki mają różnego rodzaju natężenie i agresywność od niej zależy to jak dokładnie czyszczą auto. Jednak większość radzi sobie z poważnymi zabrudzeniami takimi jak: nalot przemysłowy i środowiskowy, smoła, soki z drzew, nadając czyszczonym powierzchniom idealnej czystości i gładkości.

Jak w przypadku kosmetyków samochodowych i środków do pielęgnacji auta bywa, również glinek na rynku jest sporo. Różne rodzaje, konsystencje, opakowania. Wiele zależy od potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz glinkę mocną m.in. Valet Pro Blue Traditional Clay Bar, glinkę średnią, ale też poślizg do glinki Shiny Garage Smooth Clay Lube.
 
Nasz asortyment to nie tylko glinki, ale wszystkie dodatki, czyściki, które są niezbędne do wykonania prawidłowego glinkowania karoserii. Zapraszamy do poznania oferty, a w razie pytań do kontaktu.

Indeks: KOS000484

ValetPRO

ValetPRO Glinka Pomarańczowa 100g

Idealnie oczyszcza lakier. ValetPRO Orange Mild Clay Bar głęboko oczyszcza lakier, szyby i inne elementy nadwozia z przyspojonego brudu, takiego jak nalot przemysłowy i środowiskowy, smoła, soki z drzew, nadając czyszczonym powierzchniom idealnej czystości i gładkości.

Cena 42,90 zł
Więcej
W magazynie - Wysyłka w 24h