Lista produktów producenta: TEXACO

W Polsce Texaco rozpoczęło działalność w 1992 roku, została wtedy utworzona firma Texaco Marketing Poland, która jako pierwsza rozpoczęła dystrybucję produktów smarnych i płynów eksploatacyjnych Texaco, lansując przede wszystkim na rynku polskim rodzinę olejów samochodowych - Havoline.
W grudniu 1999 została założona nowa spółka Texaco Lubricants Polska. Spółka kontynuuje przejętą od Texaco Polska działalność olejową - rozszerzając istniejącą już sieć dystrybucji olejów, smarów motoryzacyjnych oraz przemysłowych a także płynów eksploatacyjnych.
10 października 2001 roku Texaco Lubricants Polska Sp. z o.o stała się częścią Chevron Corporation - prawdziwie globalnego, zintegrowanego koncernu energetycznego zatrudniającego około 60 000 pracowników, działającego w 180 krajach świata, z rezerwami ropy w wysokości 8,5 miliarda baryłek, posiadającego około 25 000 stacji paliwowych, z możliwościami produkcyjnymi przekraczającymi 2 miliony baryłek dziennie i ze sprzedażą paliw i innych produktów na poziomie 3,5 miliona baryłek dziennie.
Chevron Corp. zamierza umocnić swoją pozycję globalnego koncernu energetycznego najbardziej docenianego ze względu na pracowników, współpracę z partnerami i osiągane wyniki. Będziemy mieli lepsze możliwości rozwoju, większą siłę finansową jak również szerszą paletę dostępnych technologii - zarówno w zakresie konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych źródeł energii - połączoną wiedzę, doświadczenia i 'know-how'. Dobra współpraca z lokalnymi społecznościami oraz firmami działającymi na lokalnych rynkach będzie nadal ważnym elementem działań koncernu. W przedsięwzięciach nadal duży nacisk będzie kładziony na bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

Działalność koncernu w Polsce jest obecnie kontynuowana i reprezentowana przez Chevron Polska Sp. z o.o. Zmienił się jedynie 100 - procentowy udziałowiec spółki z Texaco Global Product na Chevron Corp. Nie uległ zmianie profil działalności spółki. Macierzystą korporacją jest spółka akcyjna Chevron utworzona w wyniku fuzji dwóch światowych gigantów naftowych.

Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów