Lista produktów producenta: PENRITE

Początki firmy w 1926 roku były skromne — Les Mecoles założył Penrite Oil Company, wkrótce potem kupił swój pierwszy zakład w Melbourne w Australii. Produkując wysokiej jakości smary z zapasów z Pensylwanii, uważane wówczas za najlepsze na świecie.

W 1979 roku, z powodu złego stanu zdrowia, Les sprzedał firmę John’owi Dymond, Dyrektorowi Ds. Sprzedaży Krajowej w Lubrizol Australia, który był inżynierem mechanikiem z zawodu oraz pasjonatem motoryzacji. Szybko powiększył asortyment produktów firmy Penrite. Dzięki jego technicznemu wykształceniu i przykładaniu uwagi do jakości, produkty firmy Penrite nadal były najwyższej jakości miały szerokie zastosowanie.

Dzięki powołaniu Zespołu Badawczego Penrite na początku lat 80-tych, John mógł spełnić wszystkie wymagania dotyczące badań i rozwoju dla produktów nie tylko samochodowych, ale także motocykli, rowerów, gokartów i ciężarówek.
Kierując się filozofią „każdy produkt, każde zastosowanie, każdy klient” John rozszerzył możliwości produkcyjne firmy, aby móc wytwarzać konkretne produkty na każdy rynek. Dzięki czemu firma Penrite mogła być obecna w każdej branży.

Mając największą gamę produktów objętych 100% gwarancją, John wypracował markę, która jest w dzisiejszych czasach synonimem wysokiej jakości i niezawodności.

Od 85 lat Penrite jest firma rodzinną. Obecnie Toby i Nigel Dymond zarządzają światową firmą z Melbourne w Australii, opierając się na wiedzy technicznej Johna, jego pasji i filozofii.

Więcej
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów