Przygotowanie roweru do sezonu

Przygotowanie roweru do sezonu

Nastały ciepłe dni i coraz częściej mamy ochotę wyruszyć poza miasto. A cóż może być lepszego do takich wycieczek niż rower? Jeżeli jednak używamy naszego jednośladu okazyjnie, nie przez cały rok, warto mu się po zimie przyjrzeć i przygotować rower do sezonu. Co trzeba będzie sprawdzić, jakie prace wykonać? Zobaczmy.

Niewidzialna wycieraczka – jak działa?

Niewidzialna wycieraczka – jak działa?

Przednia szyba jest tą częścią pojazdu, która musi być w nienagannym stanie, by zapewnić kierującemu i jego pasażerom bezpieczną jazdę. Zna ten temat każdy kierowca: to może być brud i kurz, może być szron lub spływająca w czasie intensywnych opadów woda, której nie nadążają zbierać wycieraczki. Na szczęście producenci kosmetyków samochodowych zadbali i o to. Na szybę można teraz zaaplikować niewidzialną wycieraczkę. Co to jest niewidzialna wycieraczka i jak działa?

Wycieraczki samochodowe: kiedy je zmieniać?

Wycieraczki samochodowe: kiedy je zmieniać?

Przednia szyba pojazdu wymaga ciągłej dbałości bez względu na porę roku. To głównie przez nią przecież patrzy kierowca, musi więc mieć zapewnioną maksymalną przejrzystość w różnych warunkach pogodowych, bo umożliwi mu to bezpieczną podróż. Podstawowym elementem konstrukcyjnym samochodu do utrzymania dobrej widoczności w czasie jazdy są wycieraczki samochodowe.

Jak dbać o akumulator zimą?

Jak dbać o akumulator zimą?

Układ elektryczny pojazdów działa w oparciu o sprawnie działający akumulator. Wielu kierowców jednak nie dba właściwie o tę część układu, bo wydaje im się, że nie trzeba. Niewiedza daje jednak znać o sobie, gdy temperatura spada poniżej zera – to wtedy najczęściej pojawiają się problemy z akumulatorem. Zimą bowiem akumulator pracuje w dużo trudniejszych dla siebie warunkach: nie tylko niższa jest temperatura otoczenia, ale i zapotrzebowanie na moc oraz zużycie prądu w pojeździe są większe.

Czy wymieniać olej silnikowy przed zimą?

Czy wymieniać olej silnikowy przed zimą?

Producenci pojazdów i jednostek napędowych zalecają stosowanie olejów silnikowych o określonych parametrach w swoich produktach. Dzięki takiemu podejściu silnik dłużej utrzymuje optymalne warunki do pracy, części mechaniczne zużywają się wolniej, powstaje też mniej zanieczyszczeń i osadów wewnątrz komory silnika.

Filtry oleju silnikowego – do czego służą i jak często je wymieniać?

Filtry oleju silnikowego – do czego służą i jak często je wymieniać?

Filtr oleju silnikowego jest ważną częścią eksploatacyjną samochodu, warunkuje bowiem sprawną i niezakłóconą pracę silnika pojazdu. Olej silnikowy odpowiada nie tylko za smarowanie części mechanicznych, jest również czynnikiem je chłodzącym, ponadto odpowiada za oczyszczenie części silnika z osadów powstałych m.in. wskutek przepracowywania oleju. Dzieje się to, gdy silnik jest nadmiernie eksploatowany, przy niesprawnym układzie chłodzenia, kiedy olej silnikowy się przegrzewa lub gdy jego...

Przygotowanie pojazdu na zimę

Przygotowanie pojazdu na zimę

Zima to okres, gdy warunki drogowe ulegają drastycznemu pogorszeniu. To też czas, kiedy trzeba bardziej zadbać o nasze cztery kółka i zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Pojazd do zimy należy odpowiednio przygotować i dobrze jest to zrobić stosunkowo wcześnie, nim temperatury spadną poniżej zera. Oczywiście, poza zmianą opon jest jeszcze szereg czynności do wykonania. O czym trzeba pamiętać podczas przygotowywania pojazdu na zimę?

Olej silnikowy i jego funkcje

Olej silnikowy i jego funkcje

Olej silnikowy jest ważnym elementem poprawnego działania napędu pojazdu lub urządzenia z silnikiem spalinowym. Dlaczego? Olej umożliwia sprawne funkcjonowanie elementów mechanicznych, zapewniając właściwe ich smarowanie, do tego pełni rolę chłodziwa, oczyszcza także silnik z gromadzącego się w nim nagaru, ponadto chroni go przed korozją i pomaga uszczelnić komory spalania.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów